444 0 875
Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN

Değerli Üsküdarlılar;


Üsküdar Belediyesi olarak yeni bir dönemi başlatmanın, heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Sizlere ve yaşadığımız bu güzel şehre hizmet etmek için iyi niyet, samimiyet ve tüm ekip arkadaşlarımla birlikte büyük bir gayretle yola çıktık, işe başladık. Allah utandırmasın, işlerimizi kolaylaştırsın, bereketlendirsin.


Yeni dönemde şehrimiz ve insanımızla ilgili her türlü hizmeti üretmek ve uygulamak görevimiz. Tüm hemşerilerimizin evine ekmek götürebileceği bir işinin olmasını sağlamak da önceliğimizdir.


Başta işsiz kardeşlerimize iş sağlamak; sonra da kariyer planlarını yaparken gençlerimize yardım etmek, projeler üreterek meslek sahibi olmalarına katkı sağlamak üzere ÜSİM’i kurduk. Ülkemizin kalkınması yolunda; 2023’te, yani “100. Yılda Büyük Türkiye” rüyamızı gerçekleştirme yolundayız.


Bu anlamda Üsküdar Belediyesi olarak,İŞKUR’la, özel istihdam büroları, eğitim ve danışmanlık firmalarıyla; ilgili vakıf ve derneklerle; en önemlisi Üsküdar’da faaliyet gösteren işverenlerimizle el ele verdik. Üsküdarlı kardeşlerimizin istihdam edilmesi veya mesleki gelişimlerine destek olmak için seferber olduk.


Engellilerin toplum hayatının bütün alanlarına eşit vatandaş olarak,

iş gücüne katılımları sosyal belediyeciliğimizin en başta gelen görevlerindendir. Üsküdar İstihdam Merkezini benzerlerinden ayıran önemli bir özelliği de engelli vatandaşlarımızın uygun koşullara sahip ortamlarda istihdamına ihtisaslaşmış bir merkez olmasıdır.


Hedefimiz, muradımız ve umudumuz şu: Bir yandan iş arayan kardeşlerimizin mevcut donanımlarına göre iş bulmalarını sağlamak, diğer yandan İŞKUR ile işbirliği halinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda eğitimler almalarına ve daha kalifiye halde işletmelerinize kazandırmasına aktif destek sağlamak.


ÜSİM sadece bir iş ve personel bulma organizasyonu değil; aynı zamanda iş birliği, güç birliği, gönül birliği hareketidir. Alnının teriyle yaşamını kazanmak isteyen Üsküdar sakinlerinin yanında olma gayretidir. Yeni Türkiye vizyonuna uygun Yerinde İstihdam Modelidir.


Daha güzel bir gelecek için Üsküdar İstihdam Merkezimiz, hayırlı olsun, uğurlu olsun.Hilmi TÜRKMEN

Belediye Başkanı


ÜSİM’den İstihdam Sağlamış Olan İş verenlerimiz